Nasi specjaliści

Między Myślami Zaspa ul. Dywizjonu 303 1 / 99 Gdańsk
+48 603 817 539

Między Myślami Wrzeszcz ul. Chrobrego 79 D / 3 Gdańsk
+48 695 490 732

mgr Jakub Czerwiak - psychoterapeuta

Jestem psychoterapuetą poznawczo- behawioralnym w trakcie certyfikacji. Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz psychoterapię par. Do moich głównych obszarów pracy należą zaburzenia depresyjne, lękowe, obsesyjno kompulsyjne, fobie, żałoba oraz zaburzenia osobowości (np. borderline, unikające).
Poza tym pracuję z nadmierną złością, wstydem, poczuciem winy oraz osobami LGBT+, które borykają się ze stresem mniejszościowym i trudnościami z akceptacją swojej seksualności.
Dodatkowo prowadzę również psychoterapię w języku angielskim.

Pracuje w podejściu poznawczo-behawioralnym, które zakłada bliską współpracę terapeuty z pacjentem, rozumianą jako partnerstwo w całym procesie terapii. Takie autentyczne i transparentne podejście jest dla mnie bardzo ważne, dzięki czemu mogę zapewnić moim pacjentom poczucie bezpieczeństwa, sprawczości oraz nieoceniającą postawę.
Poza tym stosuję również rozwiązania trzeciej fali CBT, a w szczególności terapii schematu, której założenia są mi szczególnie bliskie, dzięki temu mogę spojrzeć na problemy pacjenta bardziej kompleksowo oraz dobrać odpowiednie metody pracy terapeutycznej.

Obecnie jestem na trzecim roku 4-letniego, rekomendowanego szkolenia z terapii poznawczo-behawioralnej oraz dialogu motywujacego (Akademia Motywacji i Edukacji rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej).
Ukończyłem staż kliniczny w prywatnym centrum zdrowia psychicznego oraz uczestniczę w różnego rodzaju kursach oraz szkoleniach.
Posiadam również certyfikaty ukończenia szkoleń z terapii par: Konceptualizacja par i małżeństw oraz Techniki terapii poznawczo-behawioralnej w pracy z parami.
Poza tym uzyskałem certyfikat Trenera Umiejętności Społecznych.
Pracę swoją poddaje stałej superwizji grupowej, dzięki czemu mogę stale rozwijać swój warsztat terapeutyczny.

mgr Anita Dołęga - psychodietetyk, dietetyk

Jestem licencjonowaną dietetyczką, psychodietetyczką, studentką ostatniego roku psychologii. Moim celem jest niesienie pomocy pacjentom, a także dążenie do poprawy jakości życia poprzez kompleksową opiekę. Do każdej osoby mam indywidualne podejście, oparte na zrozumieniu i pełnej akceptacji. Niezwykle istotne jest dla mnie budowanie dobrej relacji z pacjentem, podążanie za jego potrzebami, emocjami, myślami i wykorzystywanie jego zasobów. 

Bardzo lubię inspirować moich pacjentów do czerpania radości z jedzenia, które jest nie tylko zdrowe i smaczne, ale także odżywia każdą komórkę naszego ciała. Proces powrotu do zdrowia nie musi być trudnym doświadczeniem – może być wręcz przeciwnie, pełen przyjemności i satysfakcji.

Prowadzę konsultacje dla osób zmagających się z:
– zaburzeniami odżywiania (anoreksja, bulimia, napadowe objadanie się),
– jedzeniem emocjonalnym,
– zespołem jelita drażliwego (IBS),
– lękiem przed jedzeniem,
– zaburzeniami psychosomatycznymi.

 Możliwa jest również edukacja żywieniowa oraz dostosowanie diety do jednostki
chorobowej. Pomagam w naprawianiu popsutych relacji z jedzeniem. Pracuję z osobami, które przeszły przez wiele nieudanych prób odchudzania i chcą
zbudować trwałe nawyki żywieniowe.

Dzięki pasji do psychodietetyki moja praca to coś więcej niż tylko obowiązek.

Stanowi ona dla mnie źródło satysfakcji i samorealizacji, pozwalając mi wspierać i
pomagać osobom, które potrzebują wiedzy i usług psychodietetyka.

mgr Dominika Grochowska - psycholog dziecięcy

Psycholożka pracująca z dziećmi, młodzieżą oraz rodzicami/opiekunami.
Terapeutka pracująca w podejściu krótkoterminowym TSR (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach).

Podstawą współpracy z ludźmi jest dla mnie zadbanie o relację terapeutyczną, tak, aby była bezpieczna, pełna wyrozumiałości oraz bezwarunkowej akceptacji. Mam duże zasoby cierpliwości, empatii i zrozumienia. Chętnie zdobywam nową wiedzę i doświadczenie.
Prywatnie miłośniczka zwierząt, wielbicielka dobrego jedzenia oraz książek, pasjonatka uważności na drugiego człowieka i świat.

Współpracuję z dziećmi oraz nastolatkami w wieku od 7 r.ż do 14 r.ż, oraz ich rodzicami/opiekunami.
Podejmuję się również pracy nad prawidłowym rozwojem młodszych dzieci, która ma charakter głównie współdziałania z rodzicami.

Zajmuję się przede wszystkim:
• dobrostanem psychicznym dorosłego,
• wspieraniem rodzica w określeniu trudności oraz wspólnym wypracowaniu sposobów, które będą rozwijać możliwości dziecka,
• doskonaleniem własnego warsztatu wychowawczego, skutkującego znalezieniem odpowiednich metod sprzyjających rozwojowi dziecka oraz wspólnej, bezpiecznej relacji,
• oswajaniem lęków związanych z potomstwem i rodzicielstwem,
• budowaniem relacji rodzic-dziecko.

• wsparciem sfery społeczno-emocjonalnej,
• budowaniem właściwego poczucia własnej wartości,
• doskonaleniem umiejętności nawiązywania relacji,
• zaopiekowaniem się emocjami, zrozumieniem i akceptacją każdej z nich,
• rozwijaniem umiejętności akceptowania odmowy oraz odporności na frustrację,
• oswajaniem lęków,
• poszukiwaniem i ćwiczeniem sposobów na regulację własnych emocji,
• zmianą – przygotowywaniem, oswajaniem, akceptowaniem,
• rozwijaniem uważności na drugiego człowieka i otaczający świat,
• trudnościami dnia codziennego.

mgr Agata Langer - psycholog / psychodietetyk

Spotkanie ze mną to przede wszystkim rozmowa oparta na wzajemnym szacunku i zaufaniu. W pracy z drugim człowiekiem kieruję się akceptacją, empatią i otwartością. Z wyrozumiałością podchodzę do procesu, jego dynamiki i przebiegu, dlatego też tempo i sposób pracy dopasowuję indywidualnie do potrzeb każdego klienta. Podążając za Twoimi potrzebami, niezależnie od tego, z jakimi trudnościami się zmagasz, będę towarzyszyć Ci w procesie zmiany, który przyniesie realne efekty. Moim celem jest zaoferowanie Ci wsparcia, które zaowocuje znaczną poprawą komfortu Twojego życia.

Studia psychologiczne ze specjalnością seksuologii ukończyłam na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyłam również szkołę podyplomową na kierunku Psychodietetyka. Obecnie jestem w trakcie czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Sopocie. Dodatkowo stale dokształcam się, biorąc udział w wielu szkoleniach i
kursach. Już w tracie studiów realizowałam staże i praktyki m.in. w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę i Centrum Rehabilitacyjno- Leczniczym Medpharma.

Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywałam, pracując jako Psycholog w Centrum Rehabilitacyjno- Leczniczym Medpharma, gdzie miałam przyjemność prowadzenia zajęć grupowych o charakterze psychoedukacyjnym oraz udzielania indywidualnego wsparcia psychologicznego. Dodatkowo pracując z pacjentami z zaburzeniami o podłożu neurologicznym, prowadziłam zajęcia wzmacniające aktywność funkcji poznawczych. Pracuję z młodzieżą
powyżej 16 roku życia i dorosłymi w zakresie indywidualnego wsparcia psychologicznego, konsultacji psychologicznych, terapii psychologicznej oraz treningu w zakresie wzmacniania funkcji poznawczych.

Pracuję z osobami doświadczającymi:
• Przewlekłego stresu
• Depresji
• Kryzysu emocjonalnego
• Niskiego poczucia własnej wartości
• Zaburzenia nastroju
• Zaburzeń lękowych
• Zaburzeń odżywiania
• Wypalenia zawodowego
• Zespołu lęku uogólnionego
• Zaburzeń koncentracji i uwagi
• Chcącymi poprawić ogólną jakość życia

Zakres pomocy:
konsultacje psychologiczne
terapia psychologiczna
diagnoza psychologiczna
interwencja kryzysowa

mgr Greta Dąbrot - psycholog dziecięcy

Dr n. med. Magdalena Sikora - psycholog

Jestem magistrem psychologii, terapeutką pracującą metodami ACT (terapia akceptacji i zaangażowania), absolwentką Instytutu Psychologii Stosowanej UJ w Krakowie oraz doktorem nauk medycznych ze specjalnością w neuropsychofarmakologii.

Od ponad 15 lat pracuję z dziećmi, młodzieżą oraz młodymi dorosłymi. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w wielu ośrodkach w kraju i za granicą, między innymi na Oddziale Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz Krakowskim Ośrodku Terapii KOT. Nieustannie pogłębiam moją wiedzę, uczestnicząc w specjalistycznych kursach i szkoleniach. Po szczegóły odsyłam do zakładki doświadczenie oraz do profilu LinkedIn.

W pracy z drugim człowiekiem najważniejsze są dla mnie empatia, zrozumienie i akceptacja różnorodności.

Od początku mojej pracy zawodowej byłam związana ze Stowarzyszeniem Wiosna, gdzie współtworzyłam projekt Akademia Przyszłości. Jestem współautorem planów edukacyjnych oraz warsztatów dla dzieci i rodziców.⁣
W swojej pracy naukowej badam wpływ substancji uzależniających na mózg. Jestem autorem ponad 15 publikacji o tej tematyce. Moja rozległa wiedza dotycząca funkcjonowania układu nerwowego jest dużym ułatwieniem w pracy z osobami z diagnozą neuroatypowości (ASD, ADHD).

Jestem wykładowcą akademickim, bardzo lubię uczyć i widzę dużą wartość w psychoedukacji.

Zapraszam Cię na spotkanie ze mną jeżeli: ⁣
* nie możesz poradzić sobie z przytłaczającymi Cię emocjami⁣
* niepokoi Cię ilość spożywanego alkoholu lub innych używek przez Ciebie, lub Twoich bliskich ⁣
* żyjesz w trzeźwości, ale masz chwilę załamania ⁣
* jesteś młodym człowiekiem, który szuka bezpiecznej przestrzeni, aby porozmawiać o swojej seksualności⁣
* jesteś rodzicem, który martwi się o swoje dziecko
* nie wiesz, co Cię trapi, ale chcesz zmienić to, jak się czujesz

mgr Marta Moniewska - psycholog / seksuolog

Jestem magistrem psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie ukończyłam ścieżkę specjalizacyjną z Psychologii Klinicznej, a następnie
rozszerzyłam wiedzę z tego zakresu o studia podyplomowe na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Posiadam również doświadczenie z zakresu seksuologii – wiedzę zdobywałam na studiach podyplomowych z Seksuologii Klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, a staż odbywałam m.in w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Warszawie. 

Ukończyłam również szkolenie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach I stopnia w CTSR w Sopocie, w którym to nurcie głównie pracuję. Swoje kompetencje zawodowe w pracy stale doskonalę poprzez udział w szkoleniach i kursach, a swoją pracę poddaję superwizji. Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. kończąc szkolenie i staż w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Gdyni oraz pracując przez kilka lat jako psycholog w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tczewie, w Zespole Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz w Zespole Opiekuńczym i Domie Pomocy Społecznej. 

W swojej pracy kieruję się zrozumieniem, szacunkiem oraz indywidualnym podejściem do drugiej osoby. Jestem przyjazna osobom LGBT+. Ofertę swojej pomocy psychologicznej oraz psychoedukacyjnej kieruję do młodzieży, osób dorosłych, oraz seniorów; zmagających się z różnymi trudnościami, takimi jak: obniżenie nastroju, odczuwanie wzmożonego lęku i niepokoju, ataki paniki, problemy w radzeniu sobie ze stresem, kryzysy emocjonalne i życiowe, strata, żałoba, kryzysy w związku, doświadczanie przemocy, problemy dotyczące sfery seksualnej.
Serdecznie zapraszam.

mgr Magda Mikołajczyk - psychoterapeuta

Jestem magistrem psychologii oraz psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie certyfikacji. W 2013 roku zdobyłam tytuł magistra psychologii realizując bloki specjalizacyjne m.in. z psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe m.in. z
psychologii klinicznej, diagnostyki psychologicznej i psychotraumatologii. Od 2021 roku jestem słuchaczką studiów podyplomowych Szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej Uniwersytetu SWPS.

Swoje doświadczenie zawodowe jako psycholog zdobywałam pracując w szpitalach m.in. w Gdańsku i Kościerzynie wspierając, prowadząc diagnozę i terapię dorosłych pacjentów Rehabilitacji Kardiologicznej i Neurologicznej w kryzysie utraty zdrowia, sprawności. Prowadzę psychoterapię indywidualną osób
dorosłych i młodzieży od 15. roku życia.

Wspieram pacjentów doświadczających kryzysów psychologicznych w kontekście różnych życiowych sytuacji. Prowadzę terapię zaburzeń nastroju, lękowych, PTSD, zaburzeń osobowości. W swojej pracy wykorzystuję techniki terapii poznawczo – behawioralnej oraz dialektyczno–behawioralnej.
Regularnie poszerzam swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w szkoleniach, a pracę terapeutyczną
poddaje superwizji.

mgr Grzegorz Grzegorczyk - psycholog dla mężczyzn

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie szkolenia i specjalizuję się w zakresie pomocy dedykowanej dla Mężczyzn.

W mojej codziennej pracy spotykam wielu mężczyzn, którzy na zewnątrz wydają się być silni, ale w środku mierzą się z ogromnym stresem, presją i emocjonalnymi wyzwaniami. Niestety, w naszym społeczeństwie wciąż panuje przekonanie, że mężczyzna powinien radzić sobie sam, bez
pokazywania słabości. To prowadzi do tłumienia emocji, poczucia izolacji, dużego stresu i narastających problemów w życiu osobistym i w pracy oraz do pogarszania się stanu zdrowia fizycznego.

Moim celem jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni do szczerej rozmowy – bez oceniania i tabu. Niezależnie od tego, na jakim etapie życia jesteś, każdy z nas może potrzebować wsparcia. Niektórzy mężczyźni zmagają się z poczuciem ogromnej odpowiedzialności, a inni z niepewnością, zagubieniem lub
brakiem satysfakcji z życia. Każdy z tych problemów jest ważny i zasługuje na uwagę.

W swojej pracy pomagam mężczyznom lepiej zrozumieć ich emocje, budować zdrowe relacje i radzić sobie ze stresem. Wspieram ich w znalezieniu równowagi między pracą, życiem osobistym a tym, co dzieje się w środku. Nie chodzi przecież o to, by ukrywać uczucia, ale o to, by je zrozumieć i znaleźć
zdrowe sposoby na ich przeżywanie.

Jeśli jesteś mężczyzną i czujesz, że potrzebujesz wsparcia – niezależnie od tego, czy dotyczy to relacji, stresu, czy poczucia tożsamości – zapraszam do kontaktu.
Razem możemy znaleźć rozwiązania, które pomogą Ci odnaleźć wewnętrzny spokój i siłę.

Moje kompetencje:
– Studia magisterskie na kierunku Psychologia (Uniwersytet SWPS)
– doktorat Uniwersytetu Gdańskiego
– studia podyplomowe Coaching (Wyższa Szkoła Bankowa, obecnie Uniwersytet Merito)
– Studium Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) poziom I i II

Szkolenia specjalistyczne:
– Techniki Terapeutyczne TSR w konstruowaniu wizji Preferowanej Przyszłości klienta
– O niepowodzeniach terapeuty z przyczyn własnych
– Trening rozwojowy komunikacji skoncentrowanej na empatii
– Zastosowanie TSR z klientem z objawami depresyjnymi poziom I i II
– Zastosowanie TSR w pracy z klientem ze spektrum autyzmu
– Sytuacje trudne w psychoterapii – co zrobić, aby stały się dla Pacjenta dźwignią do zmiany?
– TSR w obliczu lęku
– Szkoła Trenerów Collegium WrATISLAVIENSE
– Szkoła Tutorów i Akredytacja tutorska w Collegium Wratislaviense

Moje doświadczenie
Od 2010 r. wspieram coachingowo w nurcie integratywnym mężczyzn na średnim i wysokim
szczeblu kierowniczym

Od 2012 r. jestem tutorem i mentorem w obszarze edukacyjnym

Od 2013 r. prowadzę szkolenia z umiejętności osobistych i interpersonalnych, komunikacji oraz
wspierania osób w zmianie osobistej

Od 2022 r. pracuję terapeutycznie z mężczyznami w nurcie Terapii Skoncentrowanej na
Rozwiązaniach

mgr Magdalena Maniszewska - psycholog

Jestem absolwentką Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego SWPS, gdzie uzyskałam tytuł psychologa, ze specjalnością kliniczną. Aktualnie wykładam na Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku oraz pracuje również w Niepublicznym Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „ESCULAP” w Gdyni, prowadzę współpracę z Wojewódzkim Szpitalem Psychiatrycznym im. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku.

Klinice Między Myślami udzielam konsultacji psychologicznych. Pracuję terapeutycznie głównie w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT) Obecnie kontynuuję swoje kształcenie poprzez specjalizację z Seksuologii Praktycznej i udział w Certyfikowanym Kursie Mindfulness. Zajmuje się również opieką mentalna zawodników podczas zawodów – szkolenia z zakresu koncentracji, radzenia sobie z emocjami, przekierowanie porażki na dobre emocje, wykorzystywanie pełnego potencjału zawodników.

Moja praca skupia się na holistycznym podejściu, zwracając uwagę na powiązania między funkcjonowaniem ciała, a psychiką. Podczas sesji stawiam szczególny nacisk na budowanie głębokiej relacji opartej na wzajemnym zaufaniu i akceptacji.

Cenię sobie możliwość nawiązania szczerej relacji z Pacjentem i współpracy z nim w odkrywaniu Jego mocnych stron, rozwijaniu umiejętności radzenia sobie z trudnościami oraz osiąganiu satysfakcjonujących celów życiowych. Moim celem jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni, gdzie Pacjent może swobodnie wyrażać swoje emocje i refleksje, co umożliwia budowanie fundamentów do pełniejszego i bardziej satysfakcjonującego życia.

Zapraszam wszystkie osoby, które chcą zwiększyć swoje kompetencje z zakresu radzenia sobie z emocjami, depresją, lękiem, niskim poczuciem własnej wartości, stresem, a także problemy dotyczące sfery seksualnej, terapia par i małżeństw.

Moją wiedzę psychologiczną pogłębiam stale oraz aktualizuję biorąc udział w licznych szkoleniach, konferencjach psychologicznych oraz kursach. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Serdecznie zapraszam

mgr Agnieszka Ahuja - psycholog / therapist in English

Jestem absolwentką 5-letnich studiów magisterskich z Psychologii na Uniwersytecie Gdańskim, a także certyfikowanym Trenerem Umiejętności Społecznych I i II stopnia, oraz certyfikowanym Terapeutą Środowiskowym. Rozpoczynam 4-letnie studia Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Szkole Psychoterapii Crescentia, która posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Obecnie zajmuję się poradnictwem psychologicznym, diagnostyką i interwencją kryzysową w ramach Fundacji FOSA. Pracuję z osobami dorosłymi, dziećmi i młodzieżą. Przede wszystkim prowadzę sesje indywidualne oraz konsultacje par i rodzin. Swoje doświadczenie zdobywałam również na stanowisku psychologa szkolnego, pracując z dziećmi i ich rodzicami, nauczycielami oraz na stażu w Pomorskim Centrum Toksykologii, w którym prowadziłam interwencje kryzysowe z pacjentami po próbach samobójczych. 

Posiadam też kilkuletnie doświadczenie wykładowcy akademickiego-prowadziłam zajęcia z Psychologii w Zakładzie Badań nad Jakością Życia w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Jestem w trakcie tworzenia artykułów naukowych i publicystycznych z dziedziny psychologii, w celu uzyskania tytułu naukowego doktora. W relacji terapeutycznej najważniejsze są dla mnie empatia, zaufanie i bezwarunkowa akceptacja. Zawsze staram się dostosowywać metody pracy w zależności od potrzeb drugiego człowieka i opieram się na jego zasobach.

Swoją wiedzę poszerzam w trakcie licznych konferencji oraz szkoleń (m.in. w zakresie prowadzenia terapii z perspektywy różnych koncepcji psychologicznych; pracy z genogramem; psychopatologii; coachingu itd.). Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Jeśli czujesz, że chcesz poszerzyć swoje horyzonty myślenia, wzmocnić samoświadomość, poprawić jakość swojego życia – zapraszam Cię serdecznie.

ENGLISH

I am a graduate of 5-year master's studies in Psychology at the University of Gdańsk, as well as a certified Social Skills Trainer, 1st and 2nd degree, and a certified Community Therapist. In October 2024, I will start 4-year Cognitive-Behavioral Psychotherapy studies at the Crescentia School of Psychotherapy, which is recommended by the Polish Society of Cognitive and Behavioral Therapy. Currently, I provide psychological counseling, diagnostics and crisis intervention in the FOSA Foundation. I work with adults, children and adolescents – during individual sessions and consultations for couples and families. I also gained experience as a school psychologist, working with children and their parents, teachers, and during an internship in a Toxicology Center, where I conducted crisis interventions with patients after suicide attempts. I also have several years of experience as an academic lecturer – I conducted classes in Psychology at the Department of Quality of Life Research at the Medical University of Gdańsk. I am in the process of writing scientific and  journalistic articles in the field of psychology, in order to obtain a doctoral degree. In a therapeutic relationship, the most important things for me are empathy, trust and unconditional acceptance. I always try to adapt my working methods depending on the needs of other people and I  rely on their strenghts.

I expand my knowledge during numerous conferences and trainings (in the field of conducting therapy from the perspective of various psychological concepts; working with a genogram; psychopathology; coaching, etc.). I subject my work to regular supervision. If you feel that you want to broaden your horizons of thinking, strengthen your self-awareness,         improve the quality of your life – I cordially invite you.

Anna Wójtowicz - psychoterapeutka / socjolożka

Moim obszarem pracy jest psychoterapia indywidualna osób dorosłych. Wspieram pacjentów doświadczających życiowych kryzysów, depresji, obniżonego nastroju, lęków. Pracuję z osobami będącymi w trudnych związkach, w trakcie rozwodu, przeżywających utratę bliskiej osoby, borykających się z samotnością.
Ważną kwestią dla mnie są także obszary związane z wypaleniem zawodowym i życiowym, trudnościami w pozostawaniu w wielu rolach jednocześnie, doświadczaniu mobbingu i przewlekłego stresu.

Wierząc, że człowiek jest całością, zwracam szczególną uwagę na ciało i dolegliwości psychosomatyczne pacjenta. Pracuję głównie w nurcie Gestalt, który pozwala mi widzieć człowieka całościowo, osadzonego w konkretnej historii i środowisku, które wpływa na jego zachowanie. Wierzę, że dzięki relacjiterapeutycznej pacjent może uruchomić swoje zasoby, by przezwyciężyć trudności, zmniejszyć ból i poprawić jakość swojego życia.

Jestem psychoterapeutką w trakcie szkolenia w Wyższej Szkole Psychoterapii Gestalt,
ukończyłam też wstępny rok szkoły psychoterapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Pozwala mi to łączyć oba nurty, kiedy widzę, że jest to potrzebne pacjentowi. Ukończyłam również szkolenie „Pomoc psychologiczna Gestalt w praktyce zawodowej” oraz kurs zdiagnozy klinicznej DSM-5.

Doświadczenie zdobywałam, współpracując z fundacjami oraz pracując indywidualnie z pacjentami jak również coachingowo w środowisku biznesowym.
Moją pracę poddaję regularnej superwizji.

mgr Izabela Szendrak - psychoterapeuta / psycholog

Jestem psychologiem, specjalistą psychoterapii uzależnień, pracuję z osobami dorosłymi oraz młodzieżą uzależniona od substancji psychoaktywnych i alkoholu. Moje doświadczenie zawodowe to 10 lat pracy w Centrum Zdrowia Psychicznego z osobami zmagającymi się z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych, alkoholu oraz behawioralnym (seksoholizm, zakupoholizm, uzależnienie od hazardu, kompulsywne objadanie się, pracoholizm, uzależnienie od komputera i internetu). Moim obszarem pomocy jest niska motywacja, niskie poczucie własnej wartości, depresja, panowanie nad złością i gniewem, stres, wyrażanie emocji, asertywność.

Ukończyłam Wyższa Szkole Psychologii Społecznej w Sopocie z tytułem mgr Psychologii oraz studia podyplomowe kończąc uprawnieniami do wykonywania psychotestów dla kierowców zawodowych. Dodatkowo w trakcie pracy z pacjentem uzależnionym w szpitalu psychiatrycznym, zrobiłam certyfikacje na specjalistę psychoterapii uzależnień. Mam doświadczenie w pracy w Ośrodkach stacjonarnych dla osób uzależnionych oraz Oddziale Dziennym dla osób uzależnionych. Obecnie pracuję w Ośrodku Promocji Zdrowia i Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Sopocie. Prowadzę sesje indywidualne i diagnostyczne oraz grupę terapeutyczną zapobiegania nawrotom.

Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym. W pracy z osobą, która zdecyduje się na terapię ze mną, daję poczucie bezpieczeństwa, akceptacji, empatii i zrozumienia. Wiem, jak trudno jest podjąć ten pierwszy krok w kierunku zmian ale jeśli pozwolisz mi sobie pomóc, czeka na Ciebie miejsce dające spokój i bezpieczeństwo wolne od oceny niezależnie od tego kim jesteś.

Lek. Adam Bober - lekarz w trakcie specjalizacji (psychiatra)

Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z psychiatrii, którą odbywam na Oddziale Psychiatrii 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku. 

Swoją wiedzę poszerzam, sięgając do literatury i prasy fachowej oraz uczestnicząc w kursach, szkoleniach i konferencjach. 

W pracy z pacjentami staram się wdrażać podejście holistyczne, ponieważ wielodyscyplinarne oddziaływanie na człowieka (z poszanowaniem i zaangażowaniem m.in. psychoterapii, dietetyki, medycyny stylu życia, terapii ruchem) może w przypadku wielu chorób i zaburzeń niebagatelnie wzmocnić stosowaną farmakoterapię.

 

mgr Dorota Baranowska - psycholog / psychotraumatolog / therapist in English

Posiadam szerokie doświadczenie w pracy z dorosłymi oraz młodzieżą. Tytuł magistra psychologi uzyskałam na Uniwersytecie Gdańskim. Od tego czasu poszerzam moje wykształcenie w dziedzinach, które praktycznie wykorzystuje w gabinecie. Moje zainteresowanie realizowało się w szkoleniach ukierunkowanych na psycho traumatologie, psychoterapie psycho-dynamiczną, pracę systemową, coachingowa, pracę w kryzysie, prace z ciałem, pracę intuicyjną, pracę z archetypami, pracę z parą oraz pracę w szeroko rozumianej komunikacji. Wieloletnia praktyka pomaga mi w rozumieniu i wspieraniu klienta w procesie terapeutycznym. Jestem również psychologiem w trakcie certyfikacji z seksuologii.

Możesz się do mnie zgłosić jeśli:
– Chcesz zrozumieć swoje zachowanie;
– Potrzebujesz zwiększyć zaufanie do siebie;
– Znalazłeś się w trudnej sytuacji życiowej;
– Masz poczucie, że „utknąłeś”;
– Masz niskie poczucie własnej wartości;
– Nie lubisz siebie;
– Widzisz, że Twoje zachowanie destrukcyjnie wpływa na Twoją relację partnerską;
– Trudno Ci stworzyć satysfakcjonującą relację;
– Nie rozumiesz, czemu wciąż powtarzasz pewne zachowania;
– Potrzebujesz zmiany w swoim życiu;
– Jeżeli dokuczają Ci lęki, ataki paniki, objawy, z których ciała nie rozumiesz;
– Jeżeli chcesz bardziej świadomie spojrzeć na swoją codzienność;
– Jeżeli masz problemy w relacjach;
– Jeżeli nie radzisz sobie ze swoimi emocjami;
– Jeżeli potrzebujesz „poukładać” swoje;
– Jeżeli czujesz, że nie umiesz stawiać granic;
– Jeżeli czujesz, że jesteś nieszczęśliwy;
– Jeżeli czujesz, że wszystko w Twoim życiu się zgadza, a mimo to czujesz pustkę.

mgr Damian Stępień - psychoterapeuta

Zajmuję się konsultacją oraz psychoterapią osób dorosłych i młodzieży, zmagających się z różnymi trudnościami natury psychicznej.

Ukończyłem studia magisterskie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS o specjalności psychologia kliniczna. Obecnie jestem w trakcie czteroletniego szkolenia w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt, która posiada akredytacje EAGT (Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Gestalt).

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałem w gdańskim Centrum Interwencji Kryzysowej oraz Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Gdyni, gdzie pomagałem klientom w przezwyciężaniu życiowych kryzysów. Prowadziłem także grupy wsparcia, w których uczestniczyły osoby doświadczające różnych form przemocy.

W relacji z klientem najważniejsze jest dla mnie budowanie głębokiej relacji opartej na zaufaniu i akceptacji.

Zapraszam do kontaktu osoby, które chciałaby odnaleźć spokój i równowagę dzięki poszerzeniu swojej świadomości, zgłębieniu wiedzy dotyczącej własnych potrzeb oraz zrozumieniu swoich emocji.

Specjalizuję się w pracy z dorosłymi i młodzieżą, udzielam krótkoterminowego wsparcia osobom w szeroko rozumianym kryzysie emocjonalnym. Zapewniam również długoterminowy kontakt terapeutyczny skierowany do osób, które doświadczają w swoim życiu trudności takich jak między innymi: przewlekły stres, lęki, żałoba, długotrwały obniżony nastrój, trudności w relacjach, problemy wychowawcze, zaburzenia nastroju, niskie poczucie własnej wartości, wypalenie zawodowe czy brak poczucia sensu życia.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji oraz nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach.

mgr Aleksandra Kobyra - psycholog / psycholog dzieci i młodzieży

Psychologię ukończyłam na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, ze specjalnością psychologii klinicznej, co pozwoliło mi zdobyć solidne podstawy teoretyczne i praktyczne potrzebne w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi.

Moje doświadczenie obejmuje pracę w Gdyńskim Ośrodku Stażowo-Terapeutycznym, w którym zajmowałam się interwencją kryzysową oraz udzielałam wsparcia emocjonalnego dzieciom i młodzieży w kryzysie, zmagającym się z problemami emocjonalnymi, trudnościami rodzinnymi i szkolnymi. W swojej pracy pomagam ludziom rozwijać strategie radzenia sobie ze stresem, lękiem i trudnymi emocjami, wspierając ich w budowaniu poczucia własnej wartości.

Jestem certyfikowanym Trenerem Umiejętności Społecznych I oraz II stopnia, oraz jestem w trakcie certyfikacji w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, polegającej na dochodzeniu do celu- skupieniu uwagi na teraźniejszości i przyszłości. Swoją wiedzę poszerzam stale uczestnicząc w kursach.

Zapraszam osoby, które:
– doświadczają w życiu kryzysu, / lęku, / dużego stresu;
– mierzą się z trudnościami w kryzysowych i przełomowych momentach życia;
– czują potrzebę poruszenia kwestii samooceny, własnej wartości;
– potrzebują wsparcia w obszarach związanych z utratą i traumą;
– doświadczają zaburzeń lękowych i depresyjnych;
– są w kryzysie tożsamości;
-doświadczają kryzysu w bliskich relacjach.

Zapraszam również dzieci i rodziców, którzy potrzebują konsultacji dotyczącej:
– niepokojących zachowań u dziecka;
– pokonywania trudności wychowawczych, wspierania dzieci w rozwoju;
– dzieci i młodzież wymagającą wsparcia;
– trening umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży doświadczających trudności
społecznych lub zmagających się z problemami emocjonalnymi np. zaburzenia lękowe,
odżywiania, zachowania agresywne, autoagresywne.

Wyróżnia mnie empatyczne i indywidualne podejście do każdej osoby. Pragnę wspierać młodzież nie tylko w pokonywaniu codziennych wyzwań, ale także w odkrywaniu ich potencjału oraz rozwijaniu umiejętności społecznych i emocjonalnych.

Urszula Dębek - psychoterapeuta

Prowadzę psychoterapię w nurcie psychologii analitycznej C.G. Junga. Jestem psychoterapeutką w trakcie intensywnego szkolenia organizowanego przez Stowarzyszenie Analityków Jungowskich (SAJ). Posiadam status członka Polskiego Towarzystwa Psychologii Analitycznej (PTPA) i prowadzę terapię
zgodnie z kodeksem i etyką renomowanego towarzystwa. Jestem z wykształcenia również socjologiem oraz fizjoterapeutką. Posiadam aspirację i dążę do posiadania tytułu psychoanalityka jungowskiego.

Od 11 lat pracuje terapeutycznie z człowiekiem. Doświadczenie zawodowe zdobyłam na stażu w Szpitalu Psychiatrycznym dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Stanisława Kryzana w Starogardzie Gdańskim. Swoją pracę regularnie poddaje superwizji.
W swojej praktyce zwracam dużą uwagę na obecność ciała w procesie. Chętnie pomagam osobom, które zmagają się z objawami psychosomatycznymi. 

W terapii próbuję razem z pacjentem nie tylko znaleźć przyczynę objawów, ale również znajdować drogę do ich wyleczenia.

Zapraszam do współpracy osoby, które zmagają się z:
– depresją i stanami anhedoni,
– stanami lękowymi,
– nerwicą,
– zaburzeniami obsesyjno- kompulsywnymi,
– zaburzeniami osobowości typu borderline,
– traumatycznymi przeżyciami i stratą,
– objawami psychosomatycznymi,
– zaburzeniami snu oraz uporczywymi koszmarami,
– kryzysem tożsamości,
– z poczuciem pustki lub „utknięcia”,
– powtarzającymi problemami w relacjach,
– nadużyciem i problemy w stawianiu granic,
– integracją stanów psychodelicznych,
– utratą sensu,
– powtarzającymi się schematami.

Jestem gotowa słuchać Cię i akceptować, towarzyszyć ci w cierpieniu oraz być szczelną skarbnicą
wszystkich trudnych spraw. Będę towarzyszyć w drodze do pełnego poznania siebie i integrowaniu
każdych trudnych kawałków. Oferuję swoją rzetelną pracę.

mgr Ewa Kremplewska - psychoterapeuta / terapeuta uzależnień

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w procesie certyfikacji, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień i współuzależnienia (Nr 1673) .

Studia psychologiczne ukończyłam w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (specjalność: społeczna psychologia kliniczna). Doświadczenie zawodowe zdobywałam na oddziale dziennym psychiatrycznym Poznańskiego Ośrodka Zdrowia Psychicznego, II Klinice Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Poradniach Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia, w szpitalnym Ośrodku Leczenia Alkoholowych Zespołów Abstynencyjnych im. Franciszka Raszei w Poznaniu.

Pracuję z Pacjentami od 2010 roku, pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym i psychoterapii schematów, swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.

Szkolenia zawodowe:
– 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie poznawczo-behawioralnym w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej;
– Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego zakończone certyfikatem specjalisty; psychoterapii uzależnień i współuzależnienia;
– Wprowadzenie do Terapii Schematu w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej;
– Szkolenie z Racjonalnej Terapii Zachowania I stopnia;
– Szkolenie w Terapii Skoncentrowanej Na Rozwiązaniach w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach;
– Terapia osób z uzależnieniami behawioralnymi w Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii;
– Zadłużenie problemem szczególnym w przeciwdziałaniu uzależnieniom w Stowarzyszenie Program Wsparcia Zadłużonych;

– Szkolenia organizowane przez Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Poznaniu:
     *Program ograniczania picia, praca z parą w związku, gdzie jeden partner jest uzależniony;
     *Zaburzenia współwystępujące w terapii osób z syndromem DDA;
     *Krótkoterminowa terapia par w placówkach terapii uzależnień;
     *Techniki samoregulacji uczuć i emocji w pracy z pacjentem uzależnionym;
     *Praca terapeutyczna ze sprawcami przemocy domowej.

Pomagam osobom, które:
– Cierpią na zmiany nastroju, obniżony nastrój;
– Doświadczyły w swoim życiu nagłych, trudnych zdarzeń;
– Cierpią na lęk uniemożliwiający im codzienne funkcjonowanie, takich jak napady paniki, lęk o zdrowie, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, zamartwianie się;
– Żyją z osobą uzależnioną i nie wiedzą, jak jej pomóc i jak zadbać o siebie;
– Problemowo używają substancji psychoaktywnych (leków, alkoholu, narkotyków itp.);
– Chciałyby ograniczyć zachowania nałogowe (hazard, internet, zakupy itp.);
– Wychowywały się w rodzinach dysfunkcyjnych;
– Zauważają u siebie niszczące, niepokojące schematy zachowań.

mgr Michał Hajdyła - psychoterapeuta

Jestem psychologiem związanym zawodowo z Trójmiastem od 2014 roku. Współpracowałem z gdańskim Szpitalem Psychiatrycznym, Ośrodkiem MONAR, sopockim Centrum Wsparcia Ukrainy oraz Uniwersytetem SWPS, gdyńskim Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej i Centrum Integracja. Współtworzyłem i realizowałem projekty na rzecz wsparcia osób doświadczających kryzysów psychicznych, prowadzę szkolenia i warsztaty z zakresu pierwszej pomocy psychologicznej.

Praktykę psychoterapii opieram przede wszystkim o podejście humanistyczno-doświadczeniowe. Stale rozwijam kompetencje psychoterapeuty. Podjąłem całościowy kurs psychoterapii organizowany przez Fundację Psychomed i UJ w Krakowie, rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, a także kurs psychoterapii w ramach Psychologii Zorientowanej na Proces, prowadzony przez Fundację Studium Psychologii Procesu w Warszawie. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu. Swoją pracę regularnie poddaję superwizji.

Psychoterapię definiuję jako profesjonalny rodzaj kontaktu bazujący na współpracy i porozumieniu, ukierunkowany na uzyskanie poprawy i/lub zmiany funkcjonowania klienta. Terapeuta pełni w tym procesie rolę towarzysza oraz przewodnika wewnętrznej podróży, natomiast jej cele i oceny formułuje klient psychoterapii.

Pracuję z osobami mierzącymi się z trudnościami w:

– Kryzysowych i przełomowych momentach życia;
– Kwestii samooceny, własnej wartości;
– Obszarach związanych z utratą i traumą;
– Zaburzeniach lękowych i depresyjnych;
– W kryzysie wartości i tożsamości;
– Radzeniu sobie z symptomami;
– Bliskich relacjach.

Prywatnie mąż. Szachista po godzinach.

Dr Joanna Koralewska - Samko - psychoterapeuta / seksuolog

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Gdańskim (2008); W 2018 r. na tymże uniwersytecie obroniłam tytuł doktora psychologii. Swoją edukację poszerzyłam o liczne studia podyplomowe i kursy. W 2010 roku skończyłam studia Psychologii Klinicznej na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku. Ukończyłam także 4-letni Kurs Psychoterapii Systemowej w Krakowskim Ośrodku Szkoleń Systemowych (2021) i od tamtej pory kontynuuje proces certyfikacji psychoterapeutycznej. Obecnie jestem w trakcie kończenia studiów podyplomowych z Seksuologii Klinicznej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dodatkowo posiadam dyplom Mediatora Sądowego (FISO, 2010), oraz uprawnienia do prowadzenia ,,Szkoły dla Rodziców” (ukończone kursy I i II stopnia, 2011, 2013). Dodatkowo swoją wiedzę uzupełniałam na licznych kursach, np.:

– ,,Dialog motywujący jako metoda pracy z grupą” (2017);
– Szkolenie ,,Dialog motywujący- praca nad zmianą” (2016);
– Szkolenie ,,Praca z młodzieżą po traumie” (2016);
– Szkolenie ,,Seksualność młodzieży” (2013);
– Szkolenie ,,Metody projekcyjne w badaniu relacji dzieci z rodzicami” (2012);
– Szkolenie ,,Podstawy komunikacji interpersonalnej” (2012);
– GCPiU szkolenie ,,Dopalacze nowe zagrożenie” (2010);
– Szkolenie ,,Różne oblicza depresji u młodzieży” (2009);
– Szkolenie z zakresu ,,pomocy postterapeutycznej udzielanej osobą uzależnionym od narkotyków” (2009);
– Kryzys w związku- terapia małżeństw (2009);
– Indywidualne oraz systemowe metody pracy z dzieckiem, wobec którego stosowana była przemoc- diagnoza, terapia (2008).

Obecnie pracuje jako wykładowca akademicki na Uniwersytecie Gdańskim, a także jako psychoterapeuta. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyłam, pracując przez 15 lat z młodzieżą, osobami dorosłymi, a także parami i rodzinami prowadząc prywatną praktykę psychoterapeutyczną w nurcie systemowym. Dodatkowo dużą część mojej pracy zawodowej zajmowała praca z beneficjentami, rodzinami objętymi pomocą Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie- terapie indywidualne, wsparcie rodzin i par, treningi grupowe, warsztaty, mediacje rodzinne, itp. Dodatkowo przez lata zaangażowana byłam w realizację licznych projektów profilaktycznych dla młodzieży.

Jestem żoną i mamą 6-letniej córeczki Kornelii oraz 18 mc synka Dominika. Uwielbiam letnie wieczory na wsi z dobrą książką i kubkiem kawy oraz podróże. Całe moje życie jestem związana ze sportem. Udało mi się przebiec półmaraton oraz przepłynąć ponad 1000 km kajakiem. Sport to coś, co mnie odpręża i nadaje sił witalnych.

mgr Michalina Wolniak - psycholog dziecięcy, psycholog

Jestem psychologiem o specjalności klinicznej, w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie integracyjno-systemowym (w Centrum Terapii Dialog w Warszawie), akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.  Pracuję w podejściu integracyjnym, dopasowując metody z różnych nurtów do specyfiki każdego z moich pacjentów. Swoją pracę poddaję regularnej, indywidualnej superwizji.

W pracy z pacjentem najważniejsza jest dla mnie relacja terapeutyczna oraz bezpieczna, swobodna i pełna akceptacji atmosfera. 

Zapraszam dzieci od 6 lat, młodzież, rodziców oraz osoby dorosłe. 

Pracuję z osobami z diagnozą: ADHD, autyzmu, zespołu Aspergera, zaburzeń lękowych i adaptacyjnych, zaburzeń depresyjnych, zaburzeń osobowości, zaburzeń psychosomatycznych

oraz

osobami doświadczającymi: trudności rówieśniczych, trudności wychowawczych i emocjonalnych, trudności rodzinnych, samookaleczeń, kryzysów życiowych, niskiego poczucia własnej wartości, samokrytyki, perfekcjonizmu.

Patrycja Ciurkowska - seksuolożka, psychoterapeutka, terapia par i małżeństw, therapist in English

Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie najpierw ukończyłam pedagogikę specjalną, a następnie podjęłam studia psychologiczne. Jestem też edukatorką seksualną, trenerką umiejętności społecznych, seksuolożką oraz tegoroczną absolwentką Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Od lat wzbogacam swoje doświadczenie zawodowe w obszarze edukacyjnym i pomocowym, dbając jednocześnie o podnoszenie kwalifikacji, co pozwala mi na zindywidualizowane podejście do pacjentów oraz otoczenie ich profesjonalnym wsparciem. Podjęłam naukę w szkole psychoterapii w nurcie
poznawczo-behawioralnym oraz jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, a z uwagi na priorytet, jakim są dla mnie efektywność i profesjonalizm podejmowanych działań, regularnie uczestniczę w superwizjach.

Praktyki i staże przygotowujące do wykonywania zawodu realizowałam m.in. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gdańsku, Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Warszawie, Centrum Seksuologii, Psychoterapii i Psychosomatyki w Sopocie, a także w licznych organizacjach non-profit oraz placówkach edukacyjnych różnego szczebla. W trosce o aktualność i orientację w najnowszych rozwiązaniach oraz trendach w zakresie zdrowia psychicznego,
seksualnego i psychoedukacji, biorę udział w krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych, dzięki czemu stale wzbogacam swój warsztat psychoedukacyjny i terapeutyczny.

Badawczo i dydaktycznie (na poziomie akademickim) zajmuję się głównie seksualnością spoza głównego nurtu, w tym tematyką BDSM. Prowadzę również liczne warsztaty, szkolenia i prelekcje dotyczące szeroko rozumianej seksualności społecznie wykluczonej, między innymi konsensualnej niemonogamii, pracy seksualnej, uzależnienia od treści erotycznych i masturbacji czy seksualności osób z niepełnosprawnościami oraz spektrum neuroróżnorodności w każdym
wieku.

Dzięki multidyscyplinarnemu wykształceniu dysponuję szerokim zapleczem merytorycznym, które pozwala mi dostosowywać metody i techniki pracy w gabinecie do potrzeb i możliwości każdego pacjenta. Wierzę, że każdy zasługuje na to, by zostać wysłuchanym oraz otrzymać wsparcie adekwatne do swoich trudności, dlatego w mojej pracy nie boję się konfrontowania z
najbardziej intymnymi doświadczeniami, trudnościami i myślami pacjentów.

Oferuję możliwość konsultacji indywidualnych oraz dla par. Zapraszam osoby posługujące się
językiem polskim i angielskim, a także wszystkich korzystających z komunikacji alternatywnej i
wspomagającej.

mgr Roksana Ardzińska - psycholog dziecięcy / psycholog

Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, w tym z osobami z niepełnosprawnościami, autyzmem. Tytuł magistra psychologii uzyskałam na Uniwersytecie Humanistyczno-społecznym SWPS ze specjalizacją kliniczną i zdrowia. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe na kierunkach: Przygotowanie pedagogiczne, Wczesne wspomaganie rozwoju i rewalidacja dziecka z autyzmem, Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika).

Oferuję:
– Konsultacje dla rodziców, dotyczące niepokojących zachowań u dziecka, pokonywania trudności wychowawczych, wspierania dzieci w rozwoju;
– Zajęcia psychologiczne dla dzieci i młodzieży wymagających wsparcia np. przeżycia traumatyczne, depresja;
– Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społecznie dla dzieci i młodzieży doświadczających trudności społecznych lub zmagających się z problemami emocjonalnymi np. zaburzenia lękowe, odżywiania, zachowania agresywne, autoagresywne, powstałe w związku z przeżywanym stresem;
– Diagnoza psychologiczna;
– Przeprowadzanie badań i działań diagnostycznych;
– Wydawanie opinii psychologicznych.

mgr Karina Szerszenowicz - psycholog

Tytuł Psychologa uzyskałam na Uniwersytecie SWPS, a praktykę kliniczną w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku oraz Specjalistycznym Szpitalu im. Floriana Ceynowy w Wejherowie. Ukończyłam kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Centrum TSR. 

W Klinice Między Myślami udzielam konsultacji psychologicznych oraz pracuję terapeutycznie w nurcie skoncentrowanym na rozwiązaniach (TSR).

Dodatkowo współpracuję ze Szpitalem Specjalistycznym im. Floriana Ceynowy w Wejherowie oraz Oddziałem ginekologiczno-położniczym, gdzie wspieram kobiety w okresie okołoporodowym.

Obecnie jestem w trakcie certyfikacji z traumatologii. 

Zapraszam osoby, które:

– Przechodzą kryzys życiowy/zawodowy/rodzicielski;
– Czują obniżony nastrój, brak siły, niemoc;
– Czują wypalenie zawodowe/rodzicielskie;
– Czują wewnętrzny lęk i niepokój;
– Potrzebują zmiany w życiu;
– Potrzebują rozwiązań ich skomplikowanej sytuacji;
– Chcą pracować nad sobą i własnym rozwojem;
– Podejrzewają u siebie zaburzenie psychiczne lub zaburzenie osobowości;
– Czują, że „coś jest nie tak” i potrzebują konsultacji psychologicznej.

W pracy z Klientem zapewniam pełną akceptację, poufność oraz pracę zgodną z aktualną wiedzą naukową.

Serdecznie zapraszam.

mgr Paweł Trzciński - psycholog / seksuolog / therapist in English

Poradnictwem psychologicznym i seksuologicznym zajmuję od 2008 roku. Jestem magistrem psychologii oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Obecnie jestem w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie integracyjnym akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz Polskie Stowarzyszenie Psychoterapii Integracyjnej.


Posiadam kilkuletnie doświadczenie wykładowcy akademickiego, prowadziłem zajęcia na Katedrze Seksuologii Poradnictwa i Resocjalizacji Uniwersytetu
Zielonogórskiego. Zajmowałem się także poradnictwem i interwencją kryzysową w ramach tamtejszej Poradni Młodzieżowej. Jestem współautorem artykułów
naukowych i publicystycznych oraz współorganizatorem konferencji i debat naukowych z dziedziny psychologii i zdrowia seksualnego.
W ostatnich latach moje zainteresowania zawodowe rozszerzyły się o praktykę uważności (mindfulness), pracę z ciałem oraz zastosowanie psychodelików w
kontekście terapeutycznym. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Pracuję z osobami dorosłymi. Przede wszystkim prowadzę sesje indywidualne oraz konsultacje par. Oprócz tego zajmuję się także prowadzeniem grup warsztatowych i psychoedukacją.


WYKSZTAŁCENIE I WYBRANE SZKOLENIA:
Jednolite 5-letnie Studia Magisterskie – Kierunek: Psychologia, Uniwersytet
Wrocławski;
Podyplomowe Studium Pomocy Psychologicznej w zakresie Seksuologii, Uniwersytet
Adama Mickiewicza, Poznań;
4-letni Integracyjny Program Szkolenia Psychoterapeutów, Instytut Psychologii
Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Warszawa (w trakcie);
3-letnii kurs certyfikujący z Somatic Experiencing, Instytut Terapii Psychosomatycznej
(w trakcie);
Roczny Kurs Psychologii Procesu – Fundacja Studium Psychologii Procesu, Warszawa;
Certyfikowany Kurs Mindfulness, Mindfulness Association Polska, Warszawa;
Integracja Doświadczeń Psychodelicznych – Teoria i Praktyka oraz
Warsztat Pogłębiony Intergracja Doświadczeń Psychodelicznych – praktyka i
zastosowanie – LIMINAL / Polskie Towarzystwo Psychodeliczne, Warszawa
Terapia Koherencji i Rekonsolidacja Pamięci – poziom podstawowy oraz
średniozaawansowany – Coherence Psychology Institute
SE-INTRO Wprowadzenie do Somatic Experiencing – Instytut Terapii
Psychosomatycznej, szkolenie akredytowane przez Somatic Experiencing
International


PROPONUJĘ PRACĘ W ZAKRESIE:

Seksualność i relacje: związki, samotność, problemy z komunikacją, kryzysy w
związkach, uzależnienie od pornografii, zaburzenia seksualne, rodzicielstwo,
rozstania, relacja z samym sobą;
Emocje: lęk, smutek, niepokój, zamartwienie się, brak motywacji, dysregulacja
emocjonalna;
Psyche i soma: samoakceptacja, obraz własnego ciała, zaburzenia snu, napięcie;
Praca: wypalenie zawodowe, stres, work-life balance;
Integracja doświadczeń psychodelicznych;
Sesje wokół szeroko pojętego samorozwoju;

mgr Ewa Lis - psycholog

Gdy doświadczymy czegoś trudnego, gdy rzeczywistość odsłoni przed nami naszą kruchość, naszą skończoność, niemoc i bezradność, gdy przychodzi cierpienie lub rozpacz – często próbujemy uciec od czucia lub walczyć z zalewającymi nas myślami i emocjami. Próba kontroli, ucieczka i walka z nimi wiążą się z ogromnym wysiłkiem i są mało skuteczne. W końcu popadamy w apatię, zmęczenie, odrętwienie. Tracimy kontakt z własnym ciałem, bliskimi i światem wokół nas. Zaplątani we własne myśli, pochłonięci nimi, oddalamy się od spełnionego, sensownego życia “teraz”.
Jak sobie z tym poradzić?

Psychoterapia (w nurcie ACT oraz egzystencjalnym) to ścieżka rozwoju w kierunku bardziej świadomego i uważnego życia, to robienie miejsca na to co trudne. Poznawanie nowej perspektywy i ćwiczenie się w tym, aby to co trudne nie przesłaniało całego horyzontu zdarzeń. To także zaciekawienie swoimi reakcjami, obserwowanie i poszukiwanie znaczeń.
Chcę towarzyszyć Ci w tej podróży odkrywania siebie.
Chcę poznać Ciebie zanim poznam Twoje objawy.

Jestem psycholożką, psychoterapeutką w trakcie szkolenia, instruktorką jogi, z zamiłowania zielarką. Interesuje mnie wszystko co wiąże się z życiem (także umieranie). Łączę wiedzę z zakresu neuronauki, biologii, filozofii oraz psychologii.
Wykorzystuję techniki mindfulness oraz pracę z ciałem.

Zakres mojego działania:

– Psychoedukacja
– Psychoterapia
– Integracja doświadczeń psychedelicznych
– tripsitting
– Praca z ciałem i oddechem (joga)
– Trening uważności (mindfulness)
– praca z traumą

mgr Jakub Dajnowski - psycholog dzieci i młodzieży

Jestem magistrem psychologii, który z pasją i zaangażowaniem wspiera rozwój emocjonalny i społeczny dzieci oraz młodzieży. Ukończyłem Uniwersytet Gdański na kierunku Psychologia, ze ścieżką specjalizacyjną Psychologia Kliniczna Dzieci i Młodzieży, co daje mi solidne podstawy teoretyczne oraz praktyczne w pracy z młodymi ludźmi.
 
Moje doświadczenie zawodowe obejmuje trzy lata pracy dydaktycznej z dziećmi oraz młodzieżą, w trakcie których zdobyłem cenne umiejętności w zakresie edukacji i wsparcia psychologicznego. Ponadto, zajmowałem się  poradnictwem psychologicznym w liceum, gdzie pomagałem uczniom radzić sobie z różnorodnymi wyzwaniami, takimi jak stres szkolny, problemy emocjonalne oraz trudności interpersonalne.
 
Ukończyłem także kurs mindfulness, co pozwala mi skutecznie pracować ze stresem i lękiem. Moje podejście do sesji obejmuje techniki uważności, które pomagają młodym ludziom w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami i rozwijaniu umiejętności zarządzania emocjami a także redukcją stresu i wypracowywania strategii radzenia sobie z nim.
 
Wyróżniam się empatią, zrozumieniem i profesjonalnym podejściem do każdego klienta. Moje holistyczne podejście do psychologii i poradnictwa sprawia, że potrafię skutecznie wspierać młodych ludzi w ich drodze do samopoznania i rozwoju osobistego. Dzięki mojemu doświadczeniu i zaangażowaniu pomagam młodzieży nie tylko radzić sobie z trudnościami, ale także rozwijać ich potencjał i umiejętności społeczne.