Psycholog Gdańsk

 

Między Myślami to klinika stworzona dla osób, które poszukują drogi do rozwiązania swoich codziennych problemów.

W bezpiecznej atmosferze pomagamy dzieciom, młodzieży i dorosłym. 

Kiedy warto pójść do psychologa? 

Pomoc psychologiczna jest wskazana, kiedy czujesz, że nie radzisz sobie z problemami dotyczącymi Twoich emocji oraz kiedy masz problemy w relacjach z innymi osobami. Problemom często towarzyszą: stres, brak nadziei, desperacja, bezsilność i uczucie, że dana sytuacja Cię przerasta.

psychoterapia gdańsk

Konsultacja psychologiczna

Konsultacja psychologiczna jest pierwszym krokiem na drodze do rozpoznania Twoich problemów. Psycholog zbiera informacje na temat zgłaszanych trudności oraz dobiera najlepszą formę pomocy: wsparcie psychologiczne, interwencję kryzysową lub kieruje Cię do psychoterapeuty / lekarza psychiatry.

Wsparcie psychologiczne

Jest to pomoc dla osób, które znalazły się w ciężkiej sytuacji życiowej. Polega na regularnych spotkaniach, podczas których specjalista uświadomi Ci, jakie jest źródło aktualnych trudności. Regularne spotkania obniżą poziom stresu, który Ci towarzyszy oraz sprawią, że będziesz sobie z nim lepiej radzić.

Interwencja kryzysowa

Jest to krótkoterminowa pomoc dla osób, rodzin lub grup doświadczających nagłego kryzysu psychicznego. Stosowana jest w nagłych przypadkach. Jej zadaniem jest przywrócenie równowagi psychicznej.

Poznaj sytuacje, kiedy warto skonsultować się z psychologiem: 

Pierwsza wizyta u psychologa – jak się przygotować?

Pierwsza wizyta wywołuje zazwyczaj wiele obaw. Najczęściej dotyczy ona wstydu, lęku przed oceną czy wyśmianiem. Należy pamiętać, że psycholog jest specjalistą, którego zadaniem jest Ci pomóc. Konsultacje może prowadzić również psychoterapeuta.

Co mnie blokuje przed pójściem do specjalisty? 

Najczęstszym powodem wstrzymywania się z decyzją o wizycie u specjalisty, są błędne przekonania, które przyjęliśmy np. :

Wyżej wymienione błędne przekonania być może pojawiły się w Twojej głowie i skutecznie blokują Cię przed decyzją o wybraniu się do psychologa. Najważniejszym jest aby w momencie kiedy nie radzisz sobie sam ze sobą, umówić się na spotkanie ze specjalistą. Pamiętaj, że nie jest to powód do wstydu; wręcz przeciwnie, jest to akt odwagi i pierwszy krok do zmian w życiu.

Najczęściej zadawane pytania:

Dobry psycholog nie ocenia. Cierpliwie słucha i dba o komfort pacjenta podczas spotkań. Dba o zachowanie tajemnicy zawodowej, a w jego obecności czujesz się akceptowany, zrozumiany i bezpieczny.
Psycholog przede wszystkim nie będzie Ciebie oceniał. Dołoży on wszelkich starań, żebyś czuł/a się komfortowo podczas spotkań. Wszystko czym się podzielisz, będzie poufne.
Psycholog jest osobą, która ma Ci pomóc. Nie jest twoim znajomym i może obiektywnie spojrzeć na trudności z którymi się zmagasz. Przyjście na konsultację to dowód, że chcesz o siebie zadbać. Regularne spotkania mogą rozwiązać Twoje problemy, poprawić relacje z bliskimi, zwiększyć Twoją samoocenę i podnieść jakość życia.