Psycholog Gdańsk
Psycholog Gdańsk Między Myślami. To klinika stworzona dla osób, które poszukują drogi do rozwiązania swoich codziennych problemów.
W bezpiecznej atmosferze pomagamy dzieciom, młodzieży i dorosłym.
Dlaczego warto pójść do psychologa - kiedy umówić wizytę?
Każdy z nas może w życiu napotkać trudności, których nie potrafi samodzielnie rozwiązać. Problemy w pracy, stres, kłopoty w relacjach czy trudności emocjonalne mogą załamać. W takich momentach warto sięgnąć po pomoc specjalisty – psychologa. Regularne wizyty mogą prowadzić do poprawy jakości Twojego życia. Psycholog pomaga stanąć na nogi i odzyskać dobre samopoczucie.
Psycholog Gdańsk - spis treści
Konsultacja psychologiczna
Konsultacja psychologiczna jest pierwszym krokiem na drodze do rozpoznania Twoich problemów. Psycholog zbiera informacje na temat zgłaszanych trudności oraz dobiera najlepszą formę pomocy: wsparcie psychologiczne, interwencję kryzysową lub kieruje Cię do psychoterapeuty / lekarza psychiatry.
Wsparcie psychologiczne
Jest to pomoc dla osób, które znalazły się w ciężkiej sytuacji życiowej. Polega na regularnych spotkaniach, podczas których specjalista uświadomi Ci, jakie jest źródło aktualnych trudności. Regularne spotkania obniżą poziom stresu, który Ci towarzyszy oraz sprawią, że będziesz sobie z nim lepiej radzić.
Interwencja kryzysowa
Jest to krótkoterminowa pomoc dla osób, rodzin lub grup doświadczających nagłego kryzysu psychicznego. Stosowana jest w nagłych przypadkach. Jej zadaniem jest przywrócenie równowagi psychicznej.
Kiedy powinienem umówić się na wizytę do psychologa?
- Sytaucja cię przytłacza;
- Odczuwasz kryzys życia codziennego;
- Nie radzisz sobie z codziennymi problemami;
- Jesteś bezsilny/a, zdesperowany/a, przerażony/a;
- Bardzo się stresujesz;
- Masz za sobą traumatyczne przeżycia z dzieciństwa;
- Masz natręctwa i obsesje;
- Towarzyszą Ci różnego rodzaju fobie;
- Masz trudną sytuację w pracy;
- Straciłeś/aś bliską Ci osobę;
- Doświadczyłeś/aś rozpadu związku lub zdrady.
Pierwsza wizyta u psychologa wywołuje zazwyczaj wiele obaw. Najczęściej dotyczy ona wstydu, lęku przed oceną czy wyśmianiem. Należy pamiętać, że psycholog w Gdańsku jest specjalistą, którego zadaniem jest Ci pomóc. Konsultacje może prowadzić również psychoterapeuta.
Dlaczego boję się pójść do psychologa - czy to wstyd?
Wiele osób myśli, że pójście do psychologa jest zarezerwowane tylko dla osób z poważnymi problemami psychicznymi. To jednak nieprawda. Najczęstszym powodem wstrzymywania się z decyzją o wizycie u specjalisty, są błędne przekonania, które przyjęliśmy np. :
- "do psychologa chodzą tylko wariaci”;
- “nie jestem wariatem”;
- “wstydzę się tego co psycholog o mnie pomyśli”;
- “jestem beznadziejny, nikt mi nie pomoże”;
- “jeśli ktoś się dowie, to koniec”.
Psycholog to osoba, która może pomóc każdemu z nas, niezależnie od tego, czy zmagamy się z dużym stresem, obniżonym nastrojem, czy trudnościami w relacjach z innymi. Wizyta u psychologa może przynieść ulgę w codziennych zmartwieniach, pomóc zrozumieć siebie i swoje emocje, a także poprawić naszą samoocenę. Pamiętaj, że wizyta u psychologa nie jest powodem do wstydu; wręcz przeciwnie, jest to akt odwagi i pierwszy krok do dobrych zmian w życiu. Gdańsk oferuje wiele możliwości.
Jakie problemy można rozwiązać u psychologa?
Psycholog może pomóc w radzeniu sobie z problemami emocjonalnymi, takimi jak: stres, depresja, lęki, problemy w relacjach, zaburzenia odżywiania, traumy, oraz wiele innych trudności psychicznych i emocjonalnych.
Dobry psycholog - jak znaleźć i na co zwracać uwagę Gdańsk?
Wybór dobrego psychologa to ważna decyzja, która może mieć duży wpływ na Twoje zdrowie psychiczne i jakość życia codziennego. Warto poświęcić chwilę, by znaleźć kogoś, z kim będziesz czuć się komfortowo i kto pomoże Ci skutecznie przepracować trudności.
1 Zastanów się, z czym związane są twoje trudności i czego potrzebujesz
Przed wyborem specjalisty zastanów się z jakim problemem chcesz się zmierzyć. Każdy psycholog specjalizuje się w różnych obszarach – niektórzy pracują głównie z dziećmi, inni z parami, a jeszcze inni zajmują się np. terapią lęków, depresji czy stresem. Jeśli wiesz, na czym Ci zależy, łatwiej znajdziesz psychologa, który będzie dla Ciebie odpowiedni.
2 Sprawdź kwalifikacje i doświadczenie
Sprawdź na stronie internetowej doświadczenie psychologa i jego specjalizacje. Tytuł to nie wszystko, równie ważna jest praktyka specjalisty. Warto, aby terapeuta posiadał doświadczenie w pracy z problemami podobnymi do Twoich. W zakładce specjaliści często można znaleźć szczegółowe opisy ich ścieżki zawodowej. Jeżeli chcesz się dowiedzieć czy dany specjalista pasuje do twojego problemu, zadzwoń na rejestrację pod numer 603-817-539.
3 Znajdź opinie na temat specjalisty
Opinie innych osób, które korzystały z pomocy danego psychologa, mogą być bardzo pomocne. Nie należy bazować wyłącznie na recenzjach, ale mogą one dać Ci pewien obraz tego, jak pracuje dany specjalista. Wiele pozytywnych opinii u danego specjalisty to dobry znak.
4 Samopoczucie na pierwszym spotkaniu
Najważniejsze jest, aby na spotkaniu z psychologiem czuć się swobodnie i otwarcie mówić o problemach. Pierwsza sesja to wyznacznik czy między Tobą a specjalistką jest „chemia”. Pamiętaj, że nie musisz od razu podejmować decyzji o długotrwałej współpracy. Jeżeli specjalista Ci nie odpowiada i nie czujesz się dobrze podczas spotkań, poszukaj kogoś innego.
Najczęściej zadawane pytania o psychologa w Gdańsku: