Psycholog dziecięcy Gdańsk

Psycholog dziecięcy Gdańsk. Skuteczna pomoc dla dzieci i młodzieży.

Między Myślami w Gdańsku oferuje pomoc dla dzieci i młodzieży w trudnych momentach życia. Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko rozwijało się prawidłowo i szczęśliwie. W życiu każdego dziecka pojawiają się jednak gorsze momenty, z którymi trudno mu poradzić sobie samemu. W takich momentach pomoc psychologa dziecięcego może okazać się strzałem w dziesiątkę. 

Zapraszamy do Między Myślami na spotkanie z doświadczonymi psychologami dziecięcymi, którzy zapewniają wsparcie młodych pacjentów oraz indywidualne podejście i pełną dyskrecję.

Spis treści

Psycholog dziecięcy Gdańsk

Jak wygląda wizyta z dzieckiem u psychologa dziecięcego?

Wizyta u psychologa z dzieckiem zazwyczaj rozpoczyna się od rozmowy między rodzicem a specjalistą, podczas której omówione zostaną obawy, które skłoniły do szukania pomocy.

Już w trakcie sesji psycholog może stosować różne metody, takie jak zabawy, rysowanie czy gry, aby umożliwić dziecku wyrażenie swoich emocji i myśli w komfortowy sposób.

Jakie pytania może zadać psycholog dziecięcy?

Podczas wizyty psycholog może zadawać pytania dotyczące codziennych sytuacji, relacji z rówieśnikami, rodziny i ogólnego samopoczucia dziecka. Ważną częścią procesu jest współpraca z rodzicem, który dzieli się obserwacjami i informacjami o zachowaniu dziecka w domu. 

 

Kiedy warto pójść z dzieckiem do psychologa dziecięcego w Gdańsku?

Na wizytę z dzieckiem do psychologa rodzice decydują się kiedy zauważają, że coś w życiu dziecka sprawia mu problemy oraz gdy pojawiają się u dziecka niepokojące zachowania lub myśli. Najczęstsze powody kiedy warto pójść z dzieckiem do psychologa to:

.
  • problemy w nawiązywaniu relacji z rówiesnikami, izolacja od rówieśników
  • lęk np. przed rozstaniem z rodzicem
  • problemy z adaptacją w szkole czy przedszkolu
  • wybuchy złości, nadmierne rozdrzażnienie
  • problemy ze skupieniem, trudności w nauce
  • zaburzenia snu, koszmary w nocy, moczenie nocne
  • brak apetytu, problemy z odżywianiem
  • uzależnienie od gier, słodyczy
  • problemy z usiedzeniem w miejscu
  • utrata zainteresowania aktywnościami, które kiedyś sprawiały dziecku radość

Czego się spodziewać na pierwszej wizycie u psychologa dziecięcego?

Pierwsza wizyta u psychologa najczęściej rozpoczyna się od wywiadu z rodzicami, aby zrozumieć, z jakimi problemami boryka się dziecko. Podczas wizyty psycholog prowadzi rozmowy z dzieckiem oraz obserwacje i różnego rodzaju testy. Kluczowe jest znalezienie źródła problemów dziecka oraz przygotowanie indywidualnej strategii, aby poradzić sobie z występującymi u dziecka trudnościami.

Co zrobić, gdy dziecko nie chce iść do psychologa lub boi się wizyty?

Ważne jest, aby delikatnie rozmawiać z dzieckiem na temat swoich obaw i tłumaczyć, że pomoc psychologa jest formą wsparcia, a nie kary. Można również zaproponować spotkanie w formie zabawy lub wizytę w przyjaznym, neutralnym miejscu. Staraj się rozwiać lęki, opowiadając o tym, jak wygląda wizyta.

Jak długo trwa terapia psychologiczna dziecka?

Czas trwania terapii zależy od problemu, z którym zmaga się dziecko. Niektórym dzieciom wystarczą 2-3 spotkania, dla innych terapia może trwać kilka miesięcy. Ważne, aby dać dziecku odpowiednio dużo czasu na zrozumienie i przyswojenie wprowadzanych zmian.

Czy rodzice również uczestniczą w terapii dziecka?

Wielu psychologów dziecięcych uważa, że zaangażowani w proces terapeutyczny rodzice są niezbędni w osiąganiu pozytywnych zmian. Dzieci, szczególnie te młodsze, potrzebują wsparcia i zrozumienia ze strony najbliższych, a współpraca z rodzicami pomaga wprowadzać pozytywne zmiany w życiu całej rodziny. Wielu psychologów dziecięcych podczas procesu spotyka się co jakiś czas tylko z rodzicami na przykład raz w miesiącu.

Pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży jest kluczowa w trudnych momentach ich życia. Wczesne zidentyfikowanie problemów oraz podjęcie działań w odpowiednim czasie może znacząco poprawić jakość życia dziecka oraz jego relacje z otoczeniem.

UMÓW WIZYTĘ: 603-817-539 LUB 695-490-732
Umów wizytę teraz

Pomoc psychologiczna

Wsparcie dla osób dorosłych

Psychiatra

Wsparcie kiedy czujesz się bezsilny/a